Parfüm Kullanmanın Faydaları

İşe gitmeden önce en sevdiğiniz kokuyu uygularsınız. Evet, koku uygulamadan da hayatınıza normal bir şekilde devam edebilirsiniz. Ancak parfüm kullanmanın güzel kokmaktan çok daha fazla faydası vardır. Şimdi bu yararların neler olduğuna bir göz atalım.

Özgüveninizi Yükseltin

Kendinizi çok fazla insanla çevrili bir durumda sürekli olarak buluyor ve çok iyi koktuğunuzu düşünmüyor olabilirsiniz. Kişisel parfüm kullanımı güven seviyenizi yükseltebilir. Önemli bir iş toplantısında olduğunuzu düşünün ve o gün parfüm kullanmadığınızı varsayalım. Muhtemelen kendinizden emin hissetmeyecek ve kendinizi geriye çekeceksiniz.

Bu sefer aynı senaryoya ters açıdan yaklaşalım. Sevdiğiniz ve size özgü olduğunu hissettiğiniz parfümünüzü kullandığınızı varsayalım. Toplantı esnasında konuşmaktan çekinmeyecek ve muhtemelen kendinizi mükemmel bir güven duygusu ile dolduracaksınız. Böylece ekip arkadaşlarınızın takdirini kazanacak yaratıcı çözümler ile toplantıyı sonlandırabileceksiniz.

Dikkat Çekmek!

Yalnızca kokusundan dolayı bir kişiden etkilenebilirsiniz. Parfümler, içinde bulunan farklı koku notaları ile afrodizyaklar gibi etkiler bırakabilmektedir. Daha fazla dikkat çekmek için feromonlu koku notalarına sahip parfümleri tercih edebilir ve böylece bütün dikkatleri üzerinizde toplayabilirsiniz.

Anıları Canlandırın

Kokular, insan hafızasında geçmişe yolculuğun en önemli kilometre taşlarından birisidir. Bazen belirli insanları hatırlatırken bazen de orada olmaktan ve kokusunu duyarken orada bulunduğunuz zamanların güzelliğini size hatırlatabilir. Genellikle kişiliği ile özdeşleşen parfüm kullananları size hatırlatabilecek ve onu düşünmenizi sağlayacak bir yolculuğa çıkartabilir.

Ruh Halinizi Değiştirin

Parfümler hoş koku notalarına sahip oldukları için ruh halinizi büyük ölçüde değiştirebilirler. Birçoğunun terapi yapma özelliği vardır ve bu sizin açınızdan oldukça rahatlatıcı bir etki altına girmenizi sağlayabilir. Özellikle de çiçek ve meyveli kokuları sıklıkla tercih eden kişiler için geçerlidir. Hem zihninizi hem de vücudunuzu sakinleştirmeye yardımcı olabilirler ve aromaterapi etkisi yapabilirler. Gergin zamanlarda size yardımcı olabilecek koku notaları sayesinde ruh haliniz değişecek ve kendinizi yenilenme hissiyle doldurabileceksiniz.

Farklı koku notaları ve yaratıcı parfüm seçenekleri ile Royal Platinum’da herkesin imzası olabilecek bir koku mutlaka vardır. Açık parfüm bayilik modeli ve Royal Platinum ile ilgili daha fazla bilgi almak için web sitemizi ziyaret edin. http://royalplatinum.com.tr/

Benzer Yazılar

Yorum Bırak